موسوی: آتش سوزی های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است ، ایران عمل متقابل را حق خود می داند

به گزارش وبلاگ عینک من، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، صبح روز پنجشنبه در گفتگویی با خبرنگاران به ادعا ها درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه کشورمان توسط بعضی دولت ها و رژیم ها پاسخ گفت.

موسوی: آتش سوزی های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است ، ایران عمل متقابل را حق خود می داند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ عینک من، سیدعباس موسوی در پاسخ به این سئوال که با توجه به ادعاهایی که اخیرا در فضای رسانه ای شاهد آن هستیم، آیا شما تایید می کنید که حملات سایبری به کشور اجرا شده است؟ اظهار کرد: هزاران حمله سایبری به صورت روزانه به زیرساخت های کشور می گردد که چیز جدیدی نیست، بیشتر این حملات بدون هیچ تاثیری توسط سامانه های پدافند و تیم های واکنش به حوادث کامپیوتری ما دفع می شوند.

وی اضافه کرد : در چند ماه اخیر چند حمله سایبری با ابعاد گسترده تر هم به زیرساخت های کشور اتفاق افتاده که با تحلیل ابعاد و فناوری بکار رفته می توان گفت از ناحیه دولت ها پشتیبانی یا اجرا شده است. خوشبختانه مهاجمان به اهداف اصلی خود در این حملات نرسیده اند. آنالیز های فنی و الکترونیک فارنزیک توسط متخصصان داخلی اجرا شده و دولتهای حمایت کننده و راهنمایی کننده حملات (در برخی موارد دولت حامی) به همراه گروه های مباشر این حملات شناسایی شده اند.

وی تاکید نمود: حجم ارتکاب به جرائم و اعمال نقض مقررات بین المللی که بیشتر اعمال این مورد اخیر توسط دولت آمریکا صورت می گیرد یک مسئله نگران کننده برای همه دنیا است که جامعه بین المللی باید پاسخ مناسبی به آن بدهد.

موسوی در واکنش به این سئوال که آیا خرابکاری ها و آتش سوزی های اخیر ناشی از این حملات بوده است، مخصوصا با توجه به خبری که در خصوص دستور رییس جمهور آمریکا برای حمله سایبری به ایران و چند کشور دیگر منتشر شده است؟ اظهار کرد: خیر، آتش سوزی های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است. در خصوص دستور آقای ترامپ خیلی طبیعی است که بگوییم از این پس هر حمله سایبری به ایران بگردد مظنون اصلی دولت آمریکا خواهد بود مگر اینکه خلاف آن ثابت گردد.

وی ادامه داد: ما پیگیری بین المللی این دستور غیرقانونی و مجرمانه و اثبات مسئولیت دولت آمریکا را در دستور کار قرار خواهیم داد. همچنین حق برای دفاع مشروع و پاسخ متناسب و مقتضی به تجاوز و لطمه به کشورمان را به حملات سایبری و غیر سایبری محفوظ می داریم.

این دیپلمات کشورمان در پاسخ به این سئوال که آیا ایران پاسخی به این حملات داده یا میخواهد که بدهد؟ توضیح داد: اجازه بدهید که اول روشن کنم که بر عهده دریافت غیر رسمی یا بلوف های توخالی در انتساب هر حادثه ای که در کشور ما رخ می دهد توسط دیگران نشان دهنده اوج استیصال و دست بسته بودن آنهاست وگرنه آتش سوزی محدود در جنگل و پالایشگاه و غیره در فصول تابستان نه عجیب است و نه مختص به سال جاری بوده است. پس آنچه شرح می دهیم الزاما ربطی به حوادثی که در ذهن شماست ندارد.

وی اضافه کرد: ایران حق خود در انجام عمل متقابلِ مناسب و متناسب را در زمان مقتضی محفوظ می داند. ما ممکن است در دفاع از خود در مقابل حملات سایبری از هر وسیله ای اعم از فضای سایبری یا سایر جنگ افزارها استفاده کنیم. علاوه بر این، ما همه کوشش خود را بکار خواهیم بست تا مسئولیت بین المللی کشوری که شروع کننده یا تسهیل کننده چنین حملاتی باشد را اثبات نموده و آنها را در مقابل اعمال غیر قانونی خود جوابگو نماییم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موسوی: آتش سوزی های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است ، ایران عمل متقابل را حق خود می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: آتش سوزی های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است ، ایران عمل متقابل را حق خود می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید